SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
12 Eylül 2023

‘Yeni Eğitim Döneminin Hayırlı Olmasını Temenni Ediyorum’

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
‘Yeni Eğitim Döneminin Hayırlı Olmasını Temenni Ediyorum’

EğitimGündem - 12 Eylül 2023 10:44

Hatay Büyükşehir Belediyesi, yeni eğitim öğretim dönemi öncesi çocuklara yönelik moral etkinlikleri düzenledi.

2 gün boyunca devam eden etkinliklerde, ebeveyn ve çocukların birlikte katıldığı yarışmalar ve çeşitli oyunlar düzenlendi.

Masa tenisi, halat çekme, çuval yarışı, yumurta taşıma ve penaltı atma gibi birçok oyunla dolu geçen yarışmalarda çocuklar ve aileler eğlenceli vakitler geçirdi.

Uçuş deneyim atölyesinde pilotluk, robotik atölyesinde mühendislik, pasta atölyesinde aşçılık yeteneklerini sergileyen çocuklar; akülü arabalarla ise hem trafik kurallarını öğrendi hem de sürücülükle ilgili ilk deneyimlerini kazandı.

Salto trambolin, zıplana, dev salıncak, tırmanma duvarı, survivor parkuru, ip parkuru ve kepçe kullanım bölümleri gibi fiziksel aktivitelerin ön planda olduğu oyun parkında çocuklar; enerjilerini atarak sportif yeteneklerini gösterdiler.

Renkli anlara sahne olan eğlenceler, karnaval havasında geçerken EXPO’nun sevimli maskotları olan Defne ve Zeytin, çocukları yalnız bırakmayarak neşelerine neşe kattı. Penaltı atma sahasında ise çocuklar gol atma sevinci yaşamak için ter döktü.

Oyun alanlarını gezerek yerinde incelemeler yapan HBB Başkan Lütfü Savaş,  “Sevgili gençler, EXPO zamanında sizlerin hem eğlenmesi hem eğitilmesi ve bilişseel ve fiziksel gelişiminize katkı sağlasın diye 11 dönümlük alan içerisinde çocuklarımız için oyun parkuru yaptık. Tabii ki depremde acılarımız çok büyüktü ve çocuklarımız yaklaşık 4 yıldır doğru düzgün eğitim göremeden yeniden eğitim yılı başladı ve çocuklarımız eğitime start verdi. İstedik ki çocuklarımız, eğitim ve öğretim yılı başlarken moral ve motivasyonla başlasınlar. Çünkü moral ve motivasyonla başlarlarsa eğitimde çok daha başarılı olurlar. Hem fiziksel kapasitelerine hem de ruhsal kapasitelerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. . Bu mekânımızın ve yeni eğitim döneminin tekrardan öğrencilere, velilere ve öğretmenlere hayırlı olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi olarak amaçlarının para kazanmak olmadığını insanların sosyalleşmelerine katkı sağlamak olduğunu vurgulayan Başkan Savaş, çocukların eğlencelerine eşlik etmek amacıyla penaltı atma ve masa tenisi oyunlarına katıldı.

Çocuk oyunları programı çerçevesinde Antakya EXPO Alanı’nda EXPO Kafe açılışını da gerçekleştiren Lütfü Savaş’a, CHP Milletvekili Mehmet Güzelmansur ve SP Milletvekili Necmettin Çalışkan eşlik etti.

Etkinliklerde tüm katılımcılara döner, pamuk şekeri ve patlamış mısır gibi ikramlar ücretsiz olarak dağıtıldı. Yarışmalarda mücadele edip dereceye giren çocuklara  sürpriz hediyeler verilirken katılımcı diğer çocuklar da çeşitli hediyelerle sevindirildi.

Hataylı aile ve çocukların yeni eğitim öğretim dönemine moral ve enerji depoladıkları etkinlikler, Antakya EXPO Alanı Çocuk Köyü’nde gerçekleşti.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Reis Döner, İskenderun Kurtuluş Mahallesi’nde düzenlenen görkemli bir açılış töreniyle lezzet kapılarını İskenderun halkının damak tadına açtı. İşletmeciliğini Reşit Gelici ve Osman Şimşek'in Yaptığı Reis Döner’in açılışına, İskenderun Belediye Başkanı Fatih ...
İskenderun İskelesi’nin 1593’te uluslararası ticarete açılmasından İtilaf Devletleri tarafından işgal edildiği 1918’e kadarki döneminin incelendiği Kent Tarihi Uzmanı Doç. Dr. Naim Ürkmez tarafından kaleme alınan ve İMEAK DTO İskenderun Şubesi ...
Lütfü Savaş’ın; Özel Sektör’ün Gelirler Vergisini Hatay’a ödeyerek belediyelerin gelirlerini arttırmaya yönelik çalışmaları, görüşmeleri ve ziyaretleri sürüyor. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’ın da eşlik ettiği ziyarette konuşan ...
İskenderun Deniz Üs Komutanı SG Yarbay Onur Emir ve beraberindeki heyet İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’ya ziyarette bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, nazik ziyarete teşekkür etti. İskenderun’a ...
Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Türkiye ile AB Arasında Şehir Eşleştirmesi kapsamında bir projeye daha imza attı. Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven ve Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı ...
Hatay Büyükşehir Belediyesi, gelecek nesillere temiz bir çevre ve daha sağlıklı bir yaşam alanı bırakmak için 7 ilçede bulunan deniz kıyılarında temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.  “Çevre bizim, sahil bizim” anlayışı ile ...

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.