SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
12 Eylül 2023

‘Yeni Eğitim Döneminin Hayırlı Olmasını Temenni Ediyorum’

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
‘Yeni Eğitim Döneminin Hayırlı Olmasını Temenni Ediyorum’

EğitimGündem - 12 Eylül 2023 10:44

Hatay Büyükşehir Belediyesi, yeni eğitim öğretim dönemi öncesi çocuklara yönelik moral etkinlikleri düzenledi.

2 gün boyunca devam eden etkinliklerde, ebeveyn ve çocukların birlikte katıldığı yarışmalar ve çeşitli oyunlar düzenlendi.

Masa tenisi, halat çekme, çuval yarışı, yumurta taşıma ve penaltı atma gibi birçok oyunla dolu geçen yarışmalarda çocuklar ve aileler eğlenceli vakitler geçirdi.

Uçuş deneyim atölyesinde pilotluk, robotik atölyesinde mühendislik, pasta atölyesinde aşçılık yeteneklerini sergileyen çocuklar; akülü arabalarla ise hem trafik kurallarını öğrendi hem de sürücülükle ilgili ilk deneyimlerini kazandı.

Salto trambolin, zıplana, dev salıncak, tırmanma duvarı, survivor parkuru, ip parkuru ve kepçe kullanım bölümleri gibi fiziksel aktivitelerin ön planda olduğu oyun parkında çocuklar; enerjilerini atarak sportif yeteneklerini gösterdiler.

Renkli anlara sahne olan eğlenceler, karnaval havasında geçerken EXPO’nun sevimli maskotları olan Defne ve Zeytin, çocukları yalnız bırakmayarak neşelerine neşe kattı. Penaltı atma sahasında ise çocuklar gol atma sevinci yaşamak için ter döktü.

Oyun alanlarını gezerek yerinde incelemeler yapan HBB Başkan Lütfü Savaş,  “Sevgili gençler, EXPO zamanında sizlerin hem eğlenmesi hem eğitilmesi ve bilişseel ve fiziksel gelişiminize katkı sağlasın diye 11 dönümlük alan içerisinde çocuklarımız için oyun parkuru yaptık. Tabii ki depremde acılarımız çok büyüktü ve çocuklarımız yaklaşık 4 yıldır doğru düzgün eğitim göremeden yeniden eğitim yılı başladı ve çocuklarımız eğitime start verdi. İstedik ki çocuklarımız, eğitim ve öğretim yılı başlarken moral ve motivasyonla başlasınlar. Çünkü moral ve motivasyonla başlarlarsa eğitimde çok daha başarılı olurlar. Hem fiziksel kapasitelerine hem de ruhsal kapasitelerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. . Bu mekânımızın ve yeni eğitim döneminin tekrardan öğrencilere, velilere ve öğretmenlere hayırlı olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi olarak amaçlarının para kazanmak olmadığını insanların sosyalleşmelerine katkı sağlamak olduğunu vurgulayan Başkan Savaş, çocukların eğlencelerine eşlik etmek amacıyla penaltı atma ve masa tenisi oyunlarına katıldı.

Çocuk oyunları programı çerçevesinde Antakya EXPO Alanı’nda EXPO Kafe açılışını da gerçekleştiren Lütfü Savaş’a, CHP Milletvekili Mehmet Güzelmansur ve SP Milletvekili Necmettin Çalışkan eşlik etti.

Etkinliklerde tüm katılımcılara döner, pamuk şekeri ve patlamış mısır gibi ikramlar ücretsiz olarak dağıtıldı. Yarışmalarda mücadele edip dereceye giren çocuklara  sürpriz hediyeler verilirken katılımcı diğer çocuklar da çeşitli hediyelerle sevindirildi.

Hataylı aile ve çocukların yeni eğitim öğretim dönemine moral ve enerji depoladıkları etkinlikler, Antakya EXPO Alanı Çocuk Köyü’nde gerçekleşti.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe Başkanı Hüseyin Derin, ve Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Mega Medya Grubu Yönetim Kurulu ...
Hatay Büyükşehir Belediyesi şehir genelinde sürdürdüğü asfaltlama çalışmalarıyla yolları daha güvenli hale getirerek vatandaşların trafikte yaşayacakları olumsuzlukların önüne geçiyor. HBB Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından 15 ilçe belediye başkanlıklarıyla koordineli olarak ...
İskenderun Gençlik ve Spor Müdürü Ferit Ali Gündel, İskenderun Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek gazetecilerle samimi bir sohbet gerçekleştirdi.Gazeteciler cemiyetini ziyaretine İskenderun Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Ferit Ali Gündel, KYK ...
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Burak Emekli, İskenderun Palmiye Hastanesi’nde hasta kabulüne başladı. Uzm. Dr. Burak Emekli Kimdir? Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Uzm. Dr. Burak Emekli, yine aynı üniversite ...
İskenderun’da kurulan yeni Yayladağlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret ederek kuruluş sürecini anlattı.Başkan Recep Yılmaz ve yönetim kurulu üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden İskenderun Gazeteciler ...
İskenderun Belediyesi olağan üstü Meclis toplantısında kentin her bölgesinin asfalta kavuşturulabilmesi için 300 Milyon lira borçlanma yetkisi aldı.6 Şubat depreminde ve sonrasında altyapı çalışmaları nedeni ile yolları kötü durumda olan ...

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.