SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
12 Mayıs 2022

Mega Radyo’da ‘Habib’ Rüzgarı Esti

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Mega Radyo’da ‘Habib’ Rüzgarı Esti

Gündem - 12 Mayıs 2022 17:44

Mega Medya Grubu Stüdyolarından canlı olarak yayınlanan Hatice Tümkaya’nın hazırlayıp sunduğu ‘Yaşama Dair Her Şey’ adlı radyo programına, Yurt içinde ve yurt dışında sesiyle, müziğiyle ve güzel eserleriyle sevilen sanatçı Habib konuk oldu.

İlk albümü ‘Habibi’ ‘99’ yılında müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan Habib, tam 9 yıl sonra yine muhteşem bir albümle geri döndü. ‘Habib Project’adlı albümde altı şarkının söz ve müziği Habib’e ait olup, bir Kemal Gök bestesi, bir de Arapça’dan çevrilmiş anonim şarkı bulunuyor.

Yaşama Dair Her Şey’ adlı radyo programında konuşan Sanatçı Habib, ağabeyleri Zeki ve Kemal Gök ile birlikte yıllar sonra büyük bir çıkış için hazırlık yaptıklarını ve hazırlıkların son aşamaya geldiğini söyledi.

Çalışmalarına İstanbul’da çok önemli bestekar ve sanatçılarla devam eden Habib, Arap dünyası ile Dünya’nın birçok ülkesinde on binlerin katıldığı festivallerde halkın coşkusuyla yeniden sahneye çağrılan sanatçı olarak anılıyor. Habib ilk albümüyle birlikte kariyerine; Amerika, Avrupa ve Orta Doğu Ülkelerinde başarılı konserler vererek devam etti. Türkiye’yi temsilen gittiği ‘Danimarka Dünya Kültür Festivali’nde dünya karması bir orkestra ile sahne alan şarkıcı, Türkiye’yi başarıyla temsil etti ve 7 gün süren festival boyunca sahneye tekrar tekrar çağrılan tek sanatçı oldu.

Yeni çalışmaları ve projeleri hakkında konuştukları programda dinleyicilerden gelen sorular da Habib ile buluşturuldu. Çıkarılan her bir eserin hikâyesinin olduğunun altını çizen Habib; “‘İlk albümümde Nezih Ünen, Şehrazat ve Emrah Irmak gibi Türkiye’nin A takımı diyebileceğimiz çok seçkin müzisyenler ile bir araya geldim. Eskiden koşullar daha zordu, işler çok zaman alıyordu. Ama ben hayal ettiğimin üzerinde bir giriş yaptım. Çokta mutluyum. Şuan bile Avrupa’dan dünyanın 4 bir yanından arayıp şu şarkının remix’ini dinletiyorlar. Bunların olması beni mutlu ediyor. Habibi albümü ile ilgili yurt dışında birçok konserler verdim. Genelde söz müzikler bana ait oluyor. İşin mutfağından geldiğinizde müzisyen bir kimliğe sahip olduğunuz zaman, çok daha başka oluyor. Türkiye’de hit olmuş şarkıların bazılarını Arapça ’ya çeviriyorum. Çok değişik ve güzel oluyor. Bununla ilgili yeni projeler de var zaten. İnşallah yakında hayata geçireceğiz’ dedi.

Hatice Tümkaya, Dünya çapında birçok önemli festival ve konserlerde büyük beğeni toplayan Habib’e başarı dileklerinde bulunarak, yeni albümünü sabırsızlıkla beklediklerini söyleyerek Habib’in bölgemizde yapılan tüm festival ve konserlerde yer alması gerektiğine vurgu yaptı.

Arsuz’dan, Dörtyol’dan, İskenderun’dan, Belen’den kısacası Hatay’ın dört bir yanından izleyiciler ile buluşan Habib, uzun süre konuşulacak, mutlu, huzurlu ve eğlenceli bir programı geride bıraktı.

Mega Radyo stüdyolarından canlı yayınlanan ‘Yaşama Dair Her Şey’ programı, FM bandı 97,7 frekansından ve eşzamanlı olarak www.megaradyoiskenderun.com internet üzerinden canlı yayınlandı. Hatice Tümkaya’nın hazırlayıp sunduğu ‘Yaşama Dair Her Şey’ programının yönetmenliğini Mustafa Mert, Şirvan Selçuk ve Ali Kemal Zerenli yaptı.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

İskenderun’un düşman işgalinden kurtuluşunun 84. yılını gurur ve minnetle kutluyoruz. İSDEMİR
İskenderun Deniz Müzesi’nde İskenderun Belediyesi'nin hazırlamış olduğu 5 Temmuz Kültür, Sanat ve Turizm Festivali çerçevesinde "Hatay'ın Kurtuluşu Sancak, Millet, Devlet Konulu Resim Sergisi"nin açılışı gerçekleştirildi. Sergi açılışına CHP Hatay Milletvekili Suzan ...
İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası yeni yönetimi İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasına nezaket ziyaretinde bulundular. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen genel kurul sonrası İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı İbrahim Kaynar ...
İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı İskenderun’un kurtuluşu olan 5 Temmuz Kurtuluş Bayramı münasebetiyle makamında açıklamalarda bulundu. İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı yaptığı konuşmada, “Kurtuluş Bayramımızın 84. yıldönümünde, Yurtta Barış ...
Hatay Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nda(HATMEK) eğitim gören kursiyerler, sene boyunca yaptıkları el emeği göz nuru ürünlerini sergiledi. HATMEK’in Antakya’daki merkezinde kadın giysileri, resim, müzik, el sanatları ve rölyef kurslarını başarıyla ...
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz İskenderun Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatif Başkanı İbrahim Açıkgöz ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül’ü ziyaret ...

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.