SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
4 Aralık 2021

İskenderun Belediyesi Engel Tanımıyor

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
İskenderun Belediyesi Engel Tanımıyor

Gündem - 4 Aralık 2021 12:23

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde özel kardeşlerimizle bir araya gelerek birbirinden güzel etkinliklerle mutlu bir gün geçirmelerini sağladı.

İskenderun Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle eğlence şenliği düzenledi, muhteşem etkinliklere ev sahipliği yaptı. Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “Çok sevindirici, çok güzel bir gün. Onların da keyif aldıklarını görüyoruz. Biz de keyif aldık. Umut ediyoruz bugün değil, engelli yavrularımızın her günü böyle geçsin” dedi.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle engelli kardeşlerimizle kahvaltıda buluştu. Gençlerle yakından ilgilenen Başkan Tosyalı, “Düzenlemiş olduğumuz kahvaltı programında engelli kardeşlerimiz ve kıymetli aileleri ile bir araya geldik. Belediye olarak her daim kıymetli özel kardeşlerimizin yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. Engelleri sevgiyle aşalım, hayatı beraber paylaşalım” dedi.

Daha sonra kortej eşliğinde sergi açılışına geçildi. Birbirinden güzel eserlerin sergilendiği atölyede, muhteşem ürünler yer aldı.

Burada engelli bireylerle müzik eşliğinde eğlenen Başkan Tosyalı, “Belediyemize ait Engelsiz Atölyede eğitim gören özel kardeşlerimiz tarafından hazırlanan serginin açılışını gerçekleştirdik. Sergideki el işi ürünler hakkında bilgiler alarak tüm Özel Kardeşlerimize emekleri için teşekkür ettik” diye konuştu.

İskenderun Tekerlekli Sandalye Basketbol Kulübü Başkanı Suat Atasever ve sporcuları da ziyaret eden Başkan Tosyalı, “Tüm takım sporcularına başarılar dileyerek 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladık” dedi.

Ziyaret programına, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, İskenderun Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Yılmaz Balaman, Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Adnan Yener ve özel kardeşlerimizin aileleri de eşlik etti.

Başkan Fatih Tosyalı ardından, engelli kardeşlerimizi evlerinde ziyaret etti.

Pirireis Mahallesinde Öklü Ailesine ziyaret ederek, sohbet eden Başkan Tosyalı, “Göstermiş oldukları misafirperverliklerinden dolayı Ruzkullah Öklü ve Özlem Öklü kardeşlerimize çok teşekkür ederim. Her daim yanlarındayız” dedi.

Dünya Engelliler Günü nedeniyle düzenlenen paraşüt gösterisi de nefes kesti. Başkan Fatih Tosyalı, yamaç paraşütü ile anıta inerek ilk uçuşlarını gerçekleştiren özel kardeşlerimizin heyecanına ortak oldu. Belediye Kültür Sarayı’nda düzenlenen İskenderun Belediyesi Engelsiz Konseri ise duygulandırdı.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

MHP Hatay milletvekili Lüfi Kaşıkçı, Belediye Başkan Yardımcı Ahmet Keskin, İlçe Başkanı Turan Bozkurt ve İlçe Yönetimi İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ettiler. Karşılıklı sohbet ortamında geçen ziyarette, ülke ve ...
İskenderun Gelişim Hastanesi Uzman Klinik Psikoloğu Gamze Uygun Ekenel, diyabet hastalığında psikolojik desteğin öneminden söz etti. Diyabetin; psikolojik, sosyal ve fizyolojik süreçlerin tam orasında yer alan bir hastalık modeli olduğunu ifade ...
Hatay Büyükşehir Belediyesi, kar yağışından en çok etkilenen ilçelerin başında gelen Hassa ve Yayladağı’ndaki kar küreme ve yol açma çalışmalarına hız kesmeden devam etti. HBB ekipleri, ilçe merkezleri ile yüksek bölgedeki ...
Teknik Direktör Samet Aybaba, Hatay Valisi Rahmi Doğan’ı Valilik İskenderun Çalışma Ofisinde ziyaret etti. Sohbet ortamında gerçekleştirilen ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Doğan, Teknik Direktör Aybaba ile spor üzerine ...
CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, kalıcı yaz saati uygulamasının vatandaşları kötü yönde etkilediğini belirterek, uzmanlar tarafından birçok olumsuz etkisi belirlenen yaz saati uygulamasının kaldırılması için kanun teklifi verdi. Türkiye’de kalıcı yaz ...
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında, Ocak ayı meclis toplantısı Korona virüs (Covid-19) tedbirleri dikkate alınarak video konferans yöntemiyle, gerçekleştirildi. Yeterli çoğunluğun sağlandığı Olağan Meclis toplantısı, İTSO Meclis Başkanı Okan Belli Başkanlığında ...

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.