SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
18 Ocak 2021

Eğitim Gönüllülerinden ‘Cumhuriyet Özel Eğitim Sınıfı’

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Eğitim Gönüllülerinden ‘Cumhuriyet Özel Eğitim Sınıfı’

Gündem - 18 Ocak 2021 13:54

Sarı Zeybekler Derneği, Bağımsız Yazarlar ve Şairler Derneği (BAYŞAD) Hatay İl Başkanlığı ve Geleceğimiz Gün Işığı Oyun ve Eğitim Odası Gönüllüleri kurdukları köy okulu kütüphanesinin ardından bu kez de yine bir köy okuluna ‘Cumhuriyet Özel Eğitim Sınıfı’ kurdular.

Eğitim gönüllüleri; Hatay, Belen’de bulunan Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’na kurdukları özel eğitim sınıfı ile okulda bulunan özel gereksinimli öğrencilerin daha ferah ve daha eğlenceli bir sınıfta eğitim görmelerini sağlamayı amaçladıklarını ifade ettiler.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Sarı Zeybekler Derneği Genel Başkanı Nevzat Kurt şunları söyledi: “Geçtiğimiz ay Hatay, Reyhanlı ilçesi Konuk Köyü İlkokulu’nda kurduğumuz ‘Cumhuriyet Kütüphanesi’nden, Belen ilçesinde bulunan Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’ndaki özel eğitim sınıfını baştan aşağı yenilemenin mutluluğunu yaşıyoruz.Bu bağlamda özel eğitim sınıfının her ihtiyacını temin edip bizzat kendimiz çalışarak elbirliği ile kurduk ve görevli öğretmenlerimize teslim ettik.

Şimdi şubat ayında yine bir köy okuluna kurmayı amaçladığımız “Cumhuriyet Kütüphanesi” için kollarımızı sıvadık. Bütün eğitim gönüllülerini bizlere kitap desteği olmaları için çağrıda bulunmak istiyorum. Unutmayalım ki; eğitime destek olarak insanlığa hizmet olacaksınız. Okula ve eğitim görecek olan çocuklarımıza ve eğitim neferi öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyoruz.”

Projenin bel kemiği olan BAYŞAD Hatay İl Başkanı Musa Göçer de yaptıkları etkinliğin son derece anlamlı olduğunun altını çizerek şunları söyledi:

Söylediğimiz tarihte söylediğimiz gibi özel ve güzel çocuklarımızın eğitim alacağı Hatay’ın Belen ilçesindeki Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’na Cumhuriyet özel eğitim sınıfımızı kurduk. Bu sınıfta eğitim gören özel gereksinimli çocuklarımızın ferah ve mutlu bir ortamda eğitim görmeleri için sınıfın yerlerini tatami minderlerle kapladık. Duvarlarına monte ettiğimiz raflarla ve duvarlara astığımız çizgi film karakterleriyle daha da güzelleşen sınıfta eğitim görecek olan öğrencilerin mutlu olması bizim de mutluluğumuz olacaktır. Bir aya iki okulun kütüphanesi ve özel eğitim sınıfını sığdırmanın o güzel şarkısını gelin beraber söyleyelim.

Tabelada var olup esasta olmayan derneklere inat tüm yüreğimizle Vatana hizmet etmenin Gazi Mustafa Kemal Paşa’dan aldığımız düstur ile Anadolu’ya duyduğumuz aşk her dem var olsun… Biz vatan sevgisini sarı saçlı mavi gözlü devden öğrendik. Bin selam olsun onun asil duruşuna…”

Projeye Ankara’dan destek olan Geleceğimiz Gün Işığı Oyun ve Eğitim Gönüllüleri Başkanı Sevilay Akbaş da açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Belen ilçesinde bulunan Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nda eğitim alan özel ve güzel çocuklarımıza “Cumhuriyet Özel Eğitim Sınıfı” kurmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

O özel çocuklarımıza aslında bizden bir farkları olmadığını ve asıl eksikliğin bizim bakış açımızda olduğunu göstermek adına onlara güzel yüreklerine yakışan bir eğitim ortamı hazırladık.

Hayat normale dönüp okullarına geldiklerinde sürprizimizle karşılaşacak ve gülümseyecekler. Onların o içten ve samimi gülümsemesiyle hepimizin manevi ikliminin değişeceğine inanıyoruz.”

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Reis Döner, İskenderun Kurtuluş Mahallesi’nde düzenlenen görkemli bir açılış töreniyle lezzet kapılarını İskenderun halkının damak tadına açtı. İşletmeciliğini Reşit Gelici ve Osman Şimşek'in Yaptığı Reis Döner’in açılışına, İskenderun Belediye Başkanı Fatih ...
İskenderun İskelesi’nin 1593’te uluslararası ticarete açılmasından İtilaf Devletleri tarafından işgal edildiği 1918’e kadarki döneminin incelendiği Kent Tarihi Uzmanı Doç. Dr. Naim Ürkmez tarafından kaleme alınan ve İMEAK DTO İskenderun Şubesi ...
Lütfü Savaş’ın; Özel Sektör’ün Gelirler Vergisini Hatay’a ödeyerek belediyelerin gelirlerini arttırmaya yönelik çalışmaları, görüşmeleri ve ziyaretleri sürüyor. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’ın da eşlik ettiği ziyarette konuşan ...
İskenderun Deniz Üs Komutanı SG Yarbay Onur Emir ve beraberindeki heyet İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’ya ziyarette bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, nazik ziyarete teşekkür etti. İskenderun’a ...
Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Türkiye ile AB Arasında Şehir Eşleştirmesi kapsamında bir projeye daha imza attı. Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven ve Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı ...
Hatay Büyükşehir Belediyesi, gelecek nesillere temiz bir çevre ve daha sağlıklı bir yaşam alanı bırakmak için 7 ilçede bulunan deniz kıyılarında temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.  “Çevre bizim, sahil bizim” anlayışı ile ...

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.