SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
18 Ocak 2021

Eğitim Gönüllülerinden ‘Cumhuriyet Özel Eğitim Sınıfı’

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Eğitim Gönüllülerinden ‘Cumhuriyet Özel Eğitim Sınıfı’

Gündem - 18 Ocak 2021 13:54

Sarı Zeybekler Derneği, Bağımsız Yazarlar ve Şairler Derneği (BAYŞAD) Hatay İl Başkanlığı ve Geleceğimiz Gün Işığı Oyun ve Eğitim Odası Gönüllüleri kurdukları köy okulu kütüphanesinin ardından bu kez de yine bir köy okuluna ‘Cumhuriyet Özel Eğitim Sınıfı’ kurdular.

Eğitim gönüllüleri; Hatay, Belen’de bulunan Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’na kurdukları özel eğitim sınıfı ile okulda bulunan özel gereksinimli öğrencilerin daha ferah ve daha eğlenceli bir sınıfta eğitim görmelerini sağlamayı amaçladıklarını ifade ettiler.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Sarı Zeybekler Derneği Genel Başkanı Nevzat Kurt şunları söyledi: “Geçtiğimiz ay Hatay, Reyhanlı ilçesi Konuk Köyü İlkokulu’nda kurduğumuz ‘Cumhuriyet Kütüphanesi’nden, Belen ilçesinde bulunan Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’ndaki özel eğitim sınıfını baştan aşağı yenilemenin mutluluğunu yaşıyoruz.Bu bağlamda özel eğitim sınıfının her ihtiyacını temin edip bizzat kendimiz çalışarak elbirliği ile kurduk ve görevli öğretmenlerimize teslim ettik.

Şimdi şubat ayında yine bir köy okuluna kurmayı amaçladığımız “Cumhuriyet Kütüphanesi” için kollarımızı sıvadık. Bütün eğitim gönüllülerini bizlere kitap desteği olmaları için çağrıda bulunmak istiyorum. Unutmayalım ki; eğitime destek olarak insanlığa hizmet olacaksınız. Okula ve eğitim görecek olan çocuklarımıza ve eğitim neferi öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyoruz.”

Projenin bel kemiği olan BAYŞAD Hatay İl Başkanı Musa Göçer de yaptıkları etkinliğin son derece anlamlı olduğunun altını çizerek şunları söyledi:

Söylediğimiz tarihte söylediğimiz gibi özel ve güzel çocuklarımızın eğitim alacağı Hatay’ın Belen ilçesindeki Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’na Cumhuriyet özel eğitim sınıfımızı kurduk. Bu sınıfta eğitim gören özel gereksinimli çocuklarımızın ferah ve mutlu bir ortamda eğitim görmeleri için sınıfın yerlerini tatami minderlerle kapladık. Duvarlarına monte ettiğimiz raflarla ve duvarlara astığımız çizgi film karakterleriyle daha da güzelleşen sınıfta eğitim görecek olan öğrencilerin mutlu olması bizim de mutluluğumuz olacaktır. Bir aya iki okulun kütüphanesi ve özel eğitim sınıfını sığdırmanın o güzel şarkısını gelin beraber söyleyelim.

Tabelada var olup esasta olmayan derneklere inat tüm yüreğimizle Vatana hizmet etmenin Gazi Mustafa Kemal Paşa’dan aldığımız düstur ile Anadolu’ya duyduğumuz aşk her dem var olsun… Biz vatan sevgisini sarı saçlı mavi gözlü devden öğrendik. Bin selam olsun onun asil duruşuna…”

Projeye Ankara’dan destek olan Geleceğimiz Gün Işığı Oyun ve Eğitim Gönüllüleri Başkanı Sevilay Akbaş da açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Belen ilçesinde bulunan Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nda eğitim alan özel ve güzel çocuklarımıza “Cumhuriyet Özel Eğitim Sınıfı” kurmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

O özel çocuklarımıza aslında bizden bir farkları olmadığını ve asıl eksikliğin bizim bakış açımızda olduğunu göstermek adına onlara güzel yüreklerine yakışan bir eğitim ortamı hazırladık.

Hayat normale dönüp okullarına geldiklerinde sürprizimizle karşılaşacak ve gülümseyecekler. Onların o içten ve samimi gülümsemesiyle hepimizin manevi ikliminin değişeceğine inanıyoruz.”

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Hatay Büyükşehir Belediyesi, 6 Şubat depreminde hasar alan İskenderun Otogarı’nda yenileme çalışmalarına devam ediyor.Hatay’ın yeniden inşası ve ayağa kaldırılması sürecinde il genelinde vatandaşlara daha iyi bir hizmet verebilmek adına depremin ...
İskenderun Aile ve Sosyal Hizmetler İlçe Müdürü Yılmaz Balaban Kadın Kooperatif Başkanları ile İTSO’yu Ziyaret Etti. İskenderun Aile ve Sosyal Hizmetler İlçe Müdürü Yılmaz Balaban İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim ...
Hatay Büyükşehir Belediyesi, il genelinde son günlerde tarım alanlarında sıkça karşılaşılan anız yangınlarının yanı sıra temizlik amacıyla yapılan bahçe yakma konularında çiftçilerin ve toplumun duyarlı olması noktasında çağrıda bulundu. Her yıl ...
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), 6 Şubat'ta meydana gelen depremin ardından hızla toparlanma ve yaralarını sarma sürecine girdi.  İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, deprem sonrası yapılan çalışmalar hakkında gazetecilere ...
Hatay Büyükşehir Belediyesi, il genelinde daha konforlu bir ulaşım sağlanması adına asfaltlama ve yol genişletme çalışmalarını sürdürüyor. Cadde ve sokaklarda kullanıma elverişli olmayan yolların tespit edilmesi ile harekete geçen HBB Fen ...
İskenderun Meteoroloji Müdürü Mustafa Kurt, yakın zamanda kayınpederi Numan Oflazoğlu’nu kaybeden Mega Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Uygun’a taziye ziyaretinde bulundu. Mega Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Uygun’a, kaybettiği ...

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.