SON DAKİKA
Mega Haber
Takip Et!
2 Mayıs 2019

Türkiye Rekoru ‘KAN’larında Var

Facebook'ta Paylaş
B R K
Türkiye Rekoru ‘KAN’larında Var

EğitimGündemHatay HaberleriSağlık - 2 Mayıs 2019 17:17

İskenderun Namık Kemal Ortaokulu kan bağışı kampanyasında 500 ünite kan bağışı yaparak yine Türkiye rekoru kırdı.

Türk Kızılay İskenderun Şubesi ile birlikte okul bahçesinde ‘Kahraman olmak kanında var’ kan bağışı kampanyası düzenlendi.

İskenderun Namık Kemal Ortaokulu olarak gelenekselleşen ve her sene Kızılay ile ortak yapılan çalışmayla bu yıl 5’incisi düzenlenen kan bağışı kampanyasına okul öğretmenleri, öğrenci velileri ve davetliler kan bağışında bulunarak destek oldu.

‘Kahraman olmak kanında var’ kan bağışı kampanyasına İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İlçe Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, Şube Müdürü Önder Sarı, Türk Telekom İskenderun Müdürü Metin Kördemir, Kızılay Antakya Şube Başkanı Ş. Kudret Özbakış, Kızılay İskenderun Şube Başkanı Recep Sivri, Mega Medya Gurubu Genel Genel Müdürü Semir Yazıcı, Okul Müdürleri, Hatay Kan Merkezi yetkilileri, basın mensupları, öğrenciler ve aileleri katılım gösterdi.

Yapılan kan bağışıyla 500 ünite kan toplandığını belirten Namık Kemal Ortaokulu Okul Müdürü Ali Koç, ilkokul ve ortaokullar olarak bu anlamda Türkiye rekoru kırıldığını söyledi.

Türk Kızılay İskenderun Şubesiyle gelenekselleşen kampanya ile bu yıl 5’incisini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Okul Müdürü Ali Koç, “Okul müdürleri, öğretmenleri ve okul aile birliği ile ortak proje kapsamında okul bahçesinde kan bağışı kampanyası düzenledik. Bu kampanya ile ileride öğrencilerimize bu vazifenin önemini uygulamalı olarak göstermenin yanı sıra ülkemizin kan ihtiyacına da bir nebze de olsa destek olmanın gururunu yaşıyoruz. Geçtiğimiz yıl 385 olan olan sayımızı da arttırdık. Bağışçılarımızın destekleriyle bu yıl 500 ünite kan bağışı yapıldı. ‘Kahraman olmak kanında var’ bilinciyle duyarlı davranan kan bağışı yapan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kan bağışı kampanyasına katılan ve bağışta bulunan İskenderun ilçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu ise, “Her yıl gelenek hale getirilen kan bağışı kampanyasının ortak paydaşlarından olan Namık Kemal Ortaokulu Müdürü Ali Koç ve Kızılay İskenderun Şubesine teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizde de bu kan bağışı kampanyası bir farkındalık olarak ileride kendilerine birer örnek teşkil edecek. Velilerimizin katılımı da bu manada çok önemli” diye konuştu.

‘Kahraman olmak kanında var’ kan bağışı kapmayası ile Türkiye’de bir örnek teşkil eden Namık Kemal İlkokulu ve Ortaokulu’nu tebrik eden İskenderun Kaymakamı İskenderun Yönden,  daha önceki yıllarda da olduğu gibi bu yılda Türkiye Şampiyonluğu, Türkiye rekoru kırılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Kaymakam Yönden, bu manada okul müdürlerine, öğretmenlerine, okul aile birliğine, velilere ve Kızılay personelleri başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yoğun katılımla Türkiye rekoru kırılan ‘Kahraman olmak kanında var’ kan bağışı kampanyasında Kızılay tarafından katılımcılara ve velilere 2 bin kavurma ikramında bulunuldu.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Mesane Kanseri Farkındalık Ayı sebebiyle konuya dikkat çeken İskenderun Gelişim Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Abdulmecit Yavuz, sigara tüketiminin mesane kanseri riskini arttırdığını ve görülme yaşı ortalama 50 olan mesane kanserinin, sigara kullanımıyla erken ...
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret ederek, iş ve işlemlerinin yürütülmesi ile kurumsal işleyiş bakımından incelemelerde bulunduğu ziyaretleri bu kez İskenderun Devlet Hastanesi’ne gerçekleştirdi. Vatandaşlara en iyi hizmeti sunmak amacıyla çok ...
Hatay İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri tarafından Talasemi ile ilgili bilgilendirme ve farkındalık amaçlı bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. İl sağlık müdürlüğü Hemoglobinopati Tanı Kontrol ve Eğitim Merkezi yetkilieri tarafından “8 Mayıs Dünya Talasemi Günü” ...
Obezite, Diyabet ve Reflü Cerrahisi Uzmanı Genel Cerrah Op. Dr. Cavit Göktaş, Medipark Tıp Merkezi’nde Anneler Günü’ne özel ‘mide botoksu’ semineri verdi. Obezitenin, dünyada ve ülkemizde giderek önemli bir sağlık problemi haline geldiğini ...
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hemşireler Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Savaş hemşirelik mesleğinin fedakârlıkla özdeşleşmiş bir meslek olduğu vurgusu yaparak, “Sağlık, insanların vazgeçilmez temel ihtiyaçlarından biridir. Hemşirelerimiz tüm hastaların, bir ...
Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık oluşturmak için Wings for Life World (Koşamayanlar için koş) koşusu bugün tüm dünya ile aynı anda Arsuz’da da organize ...
İskenderun Hava Durumu
+31
°
C
H: +31°
L: +24°
İskenderun
Salı, 26 Haziran
7 Günlük Hava Tahmini
Ça Pe Cu Ct Pz Pt
+27° +27° +25° +29° +31° +33°
+21° +22° +23° +19° +19° +20°
MEGA TV CANLI
Mega Tv İskenderun
MEGA RADYO CANLI
Mega Radyo İskenderun
Haber Ara

Copyright © 2014. Tüm Hakları saklıdır. www.megamedya.org